zlatá koupelna

Zlatá koupelna – luxus nebo nevkus?

Zlatá barva v interiéru vyvolává exkluzivní dojem. Pokud to ovšem nepřeženete. Hranice mezi vznešenou honosností a nevkusným kýčem je v tomto případě skutečně tenká. Zkrátka nic se nemá přehánět a o zlatě to platí dvojnásob. Zlatá koupelna může vypadat stylově. Stačí myslet na pár věcí.

Přestože jde primárně o barvu studeného kovu, každému prostoru dodává příjemné teplo. Zlatavě béžové, třpytivé, lesklé či matně zlaté tóny evokují odstíny slunečního spektra, díky čemuž mají pozitivní účinek na naši psychiku i unavené tělo. Koupelna je tak ideálním místem, kterému dopřát alespoň malý dotek zlata!

Kdykoli a kdekoli!

Dosud byly zlaté doplňky do koupelny spojovány hlavně s historickou tradicí, objevovaly se tedy především ve stylových retro a vintage interiérech. Nyní však zlatá barva nachází své uplatnění v moderních, ale třeba také industriálně nebo rustikálně laděných koupelnách. Z pohledu stylů tak pro zlato již neexistují žádná omezení a každý se může zcela svobodně rozhodnout, nakolik jej do své koupelny zařadí.

vodovodní baterie zlatá

Barevné kombinace

Obrovskou předností zlaté barvy je její univerzálnost. Díky tomu ji lze velmi snadno zkombinovat téměř se všemi ostatními barvami. Velice jí to sluší s černou a bílou, ale hodí se i k tmavším odstínům červené, modré, zelené, šedé i hnědé. Nicméně i s takovou starorůžovou bude vypadat úžasně. Pozor si dávejte pouze na její kombinaci s jásavými barvami, jako je oranžová nebo sytě růžová. Tyto barvy by jí vzaly pozornost a dohromady by vypadaly kýčovitě.

černo zlatá koupelna

Kde a jak lze zlatou v koupelně využít?

Aby to u vás nevypadalo jako u Kateřiny Veliké, vyberte jen omezený počet prvků, na nichž zlatou použijete. Ideální je zaměřit se na zlaté vodovodní baterie. Ve vaší koupelně budou jedinečným šperkem, zdůrazní krásu interiéru, učiní jej příjemným a přímo lákajícím k odpočinku. Zlaté kohoutky lze kombinovat s různými barvami keramiky i stěn. Vždy ale zvolte pouze jednu kontrastní barvu. Stejné je to i u umyvadla, v žádném případě nekombinujte zlaté umyvadlo se zlatou baterií, výsledek by byl kýčovitý. Klasický odstín zlaté vypadá krásně například vedle bílého mramoru nebo jeho imitace, šedého betonu či obyčejné černé glazury. Zlatá s nádechem růžové zase dokonale ladí s pastely, námořnickou modrou a grafitovou.

Zrcadlo a další doplňky

Mezi další velmi vkusné zlaté doplňky do koupelny patří rám zrcadla. Zlatý rám je klasikou, která je odvážná, a přitom nepůsobí výstředně. K dokonalosti celku přispěje i neutrální pozadí kolem. Zlaté mohou být mimo jiné úchytky skříněk, ozdobné lišty, sofistikovaná svítidla, květináče, nádoby na mýdlo nebo také košíčky na kosmetiku a další koupelnové drobnosti.

 

Dopřejte si luxusní koupelnu s doplňky ve zlaté barvě. Toto nevšední barevné provedení nezůstane nikým bez povšimnutí!

zlatá zrcadla v koupelně

Napsat komentář