organická květovaná voda

Víte co je organická květová voda?

Novým boomem v kosmetické a zkrášlující sféře se stávají organické květové vody. Znáte je? Víte co to je a nač je lze využít? A proč jsou tak oblíbené? Dnešním tématem je organická květová voda!

Co je organická květová voda

Organická květová voda je aromatická voda, která vzniká destilací silic rostlin – jejich květů. Při procesu se do vody vmísí destilací oddělené látky rozpustné ve vodě. A ve finální podobě je úžasně vonící, přírodní a jedinečná voda, organická květová voda. Dle toho, co se destiluje za rostlinku a přidává do vody, se můžete dnes setkat s vodou organickou květovou vodou heřmánkovou, okurkovou, slaměnkovou, meduňkovou, růžovou, jasmínovou, levandulovou, nebo vodu z chrpy polní. A pořád další přibývají.

Účinky a vlastnosti organické květované vody

Každá z nich má svůj specifický účinek a hodí se na cosi jiného a pro jiný typ pleti. Je to dáno destilovanou silicí.

  • Slaměnková jako pleťová voda pro běžnou pleť, kterou krásně první, osvěží a nabudí její přirozenou krásu. Lze jí nastříkat i na vlasy, nebo použít na tělo, nejen obličej.
  • Heřmánková jako pleťové tonikum či voda na celé tělo pro problematickou a senzitivní pokožku a je hodná i pro miminka
  • Jasmínová voda se hodí pro zralou pleť se známkami stárnutí a ochabnutí, kterou regeneruje a tonizuje. Můžete si s ní natírat celé tělo a pokožka bude nádherně provoněná a operovávaná výtažky z jasmínu.
  • Meduňková voda dokonce odstraňuje nevolnosti, osvěžuje, zklidňuje pokožku (pánové i tu vaši po holení) po holení a výborná je i na rozčesávání a provonění vlasů.
  • Levandulová voda je prima všechny typy pleti, včetně jemné, citlivé a to ke zklidnění, hojení podrážděné pokožky, i na ekzémy, nebo k osvěžení a ochlazení při přehřátí u sluncem spálené pokožky. Vhodná i pro miminka a muže po holení. Lze ji použít k inhalacím pro lepší spaní.
  • Chrpa polní voda je parádní na zklidnění podrážděných nebo hodně unavených očí (třeba u pc) a také ke zmírnění otoků očí.

K mání jsou v lékárnách a to i těch na internetu, čili online eshopech lékárenského typu.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Jelínková

 

Napsat komentář