barva roku 2022

Very peri: objevte dynamickou barvu roku 2022!

Může barva předpovídat budoucnost v oblasti módy? Nová trendy barva Very Peri dokazuje, že ano! Podívejte se na odvážnou fialovou barvu, o které letos ještě uslyšíme.

Společnost Pantone každým rok představuje barvu roku. Pro rok 2022 porota vybrala barvu s názvem Very Peri. Tato barva podle výkonné ředitelky Pantone Color Institute Leatrice Eiseman přijímá nejistotu, opatrnost a optimismus dnešní doby. Viceprezidentka Pantone Color Institute, Laurie Pressman doplňuje, že jde o barvu, která tvoří budoucnost v novém světle.

Very peri: inspirace barvínkem i herním světem

Barva roku je inspirována květem barvínku. Tato podmanivá barva v sobě snoubí vážnost i hravost, barevné odstíny z online her generace Z i vyhlídky do budoucna nás všech. Je to dynamická modrá barva s fialovo červeným podtónem. Tento nový odstín je výsledkem téměř ročního výzkumu a předpovědi trendů institutu Pantone Color Institut.

Jak barva roku vzniká?

„Díváme se na tolik oblastí, od sportu po módu, abychom viděli, o čem lidé mluví,“ tvrdí Leatrice Eiseman a zdůrazňuje, že zvýšený zájem o metaverse a herní platformy pomohl s výběrem vhodné barvy roku.

„Není pochyb o tom, že právě hraní her ovlivnilo i použití odstínu Very Peri. A my opravdu chceme, aby Barva roku odrážela to, co se děje. ve světě kolem nás.“ tvrdí Eiseman.

pantone institut

Co má společného se šeříkem?

Kromě toho, že se jedná o tón používaný ve vysoce kontrastních hrách populárních mezi generací Z, má odstín také kořeny v přírodním světě a ve wellness. Společně s šeříkem, levandulí a brčálem, který nabízí uklidňující pocit během chaotického období.

Very Peri se také objevuje v mnoha prognózách kosmetických a módních trendů – oficiální prezentace barvy Pantone zahrnuje vzhledy od Lanvin, Chet Lo a Louis Vuitton.

Konečně je to barva!

Pro mnohé je ale barva roku 2022 velkým překvapením, protože barvy roku 2021 byly poněkud mdlé. Nevýrazná barva Ultimate Grey a žlutý tón s názvem Illuminating měly podle institutu Pantone představovat světlo na konci tunelu po covidové epidemii.

very peri outfity

Very Peri v šatníku

Barva Very Peri je vyzývavá a hovoří sama za sebe, ale její výhodou je i to, že se dá kombinovat s dalšími odstíny. Hodí se především k hnědé a zelené, zajímavá je i kombinace s výraznou žlutou nebo můžete kousek v tónu nové barvy roku zkombinovat s dalšími odstíny fialové.

Barva roku 2022 si rozumí také s pastelovými barvami (žlutou, růžovou i zelenou), sytými i zemitými tóny i všemi odstíny zlaté či stříbrné. Pokud máte světlou pleť, nebojte se sáhnout po celém outfitu v této inovativní barvě, která vám bude lichotit. Skvěle podtrhne také zelenou a modrou barvu očí. Jste-li spíše tmavší typ, zvolte v barvě Very Peri raději doplňky. Barva Very Peri je jako dělaná i pro zimní měsíce, kdy pouhým doplňkem, jako je šála nebo čepice, rozbijete ponuré dny.

Tento příspěvek má jeden komentář

Napsat komentář