trendy péče o pokožku

Současné trendy péče o pokožku

Péče o pleť je dnes doslova věda. Natrefit na dobrý, jednoduchý a správný postup je někdy složité. Občas je dobré zabrousit mezi novinky a aktuální trendy, aby vaše pokožka dostala ten správný náboj. Víte, jaké jsou aktuální trendy péče o pokožku?

Jaké jsou současné trendy péče o pokožku?

  • jade roller
  • koncentrované vitamíny
  • Free kosmetika alias organická a bio kosmetika
  • provzdušňování

Jade roller

Mezi trendy péče o pokožku musíme zařadit masážní obličejovou pomůcku Jade roller. Jde o váleček na pleť z kamene. Slouží k nabuzení pokožky formou jejího masírování válečkem, na něž navazuje ošetření a aplikace pleťové kosmetiky. Pleť se prokrví, nabudí a krásně rozjasní. Díky masáži se uvolní póry a kosmetika se lépe vstřebá. Budete se cítit svěže a odpočatě.

jade roller

Koncentrované vitamíny pro pleť

Dopřejte svojí pokožce pořádnou dávku vitamínů s výživnými séry. Mezi nejvyhledávanější patří ta s vitamínem C. Sérum s céčkem aplikujte sporadicky, jen tak dvě kapky na pokožku obličeje a řádně vetřete a vmasírujte. Následně naneste denní krém. Na noc sérum není vodné, protože pokožku povzbuzuje, oživuje a aktivuje a stejně jako vy, by měla pokožka v noci odpočívat. Při pravidelné aplikaci bude pleť zářiví, zdraví a svěží.

Free kosmetika

Znamená trend přírodních kosmetických produktů. Vyhledávejte přírodní kosmetiku bez syntetických složek jako jsou silikony, minerální oleje, parabeny, pesticidy, fosfáty, alkohol, umělé vůně atp. Taková je především organická a bio kosmetika.

chemické čištění pleti

Hlásí se k etickému přístupu k životnímu prostředí, s ohledem na přírodu a její živočichy. Kosmetické produkty jsou složeny z rostlin, bylin, výtažků z nich, esencí, a přírodních olejů. Bez přidané chemie patří k těm nejprospěšnějším a přínosným artefaktům pro péči o pleť. Té bezezbytku prospívají a nemají negativní vliv při dlouhodobém používání jako běžná kosmetika se syntetickými složkami.

Na ni často pokožka navykne a přetížení pleti díky syntetickým složkám se poté projevuje nejrůznějšími nedokonalostmi, reakcemi pokožky ve formě vysušení, zčervenání, výsevu pupínků, vyrážky nebo vznikem alergií. To vše se pak velmi těžce léčí a uzdravuje, a často opakovaně vrací. Alergie zůstávají trvalé a postižení musejí dodržovat mnohá nová pravidla ve svém životě a životosprávě, aby alergii zmírnili.

Provzdušňování

To je jednoduše pobyt na čerstvém vzduchu, který každá pokožka potřebuje. I ona dýchá, i ona má potřebu okysličení. Je to taková přírodní oxygenoterapie. Klasická oxygenoterapie je léčba pomocí inhalace kyslíku. Napomáhá při nemocech plic, průdušek i mnoha dalších a velmi prospívá i pokožce. U prokysličování pak stačí vyjít pravidelně ven na krátkou (minimálně ale 15 minutovou) procházku. Ideálně někam do zeleně, kde je hodně okysličený vzduch.

termální voda je vhodná pro pokožku

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Tento příspěvek má jeden komentář

Napsat komentář