šílené diety

Šílené diety, aneb čeho jsme schopny pro štíhlou postavu udělat

Štíhlá postava. To je sen každé ženy. Ze všech médií na nás koukají krásné a hlavně štíhlé ženy. Jsme válcovány tím, jak máme vypadat. Žena krev a mléko? Ale kdeže! To už se dávno nenosí. Teď je přece v módě štíhlá linie. Nejlépe kost a kůže. Ale za cenu vlastního zdraví? Podívejte se na šílené diety, které existují. 

Myslím, že nikdo nenamítne nic proti přirozené štíhlosti. Ba naopak. Ve většině případů je to zdravé. Mít váhu normální. Nicméně existuje řada žen, které jsou schopny udělat vše proto, aby byly štíhlé. A tím všechno myslím opravdu všechno. Dokonce i ohrozit své zdraví.

 

Štíhlá, hubená, mrtvá …

Šílené diety slibují zaručený výsledek bez JOJO efektu. Ale stojí za to? Některé totiž ohrožují zdraví. V ne tak vzdálené minulosti jedly ženy vatu, jen aby zaplnily žaludek a neměly hlad. A tím samozřejmě zhubly. Dokonce jsou známy případy, kdy byla věta: „Nepotřebujeme jíst, protože se živíme vzduchem“ docela hitem. Ale to není jediná šílená dieta, která ohrožuje lidské zdraví.

Vata? Mňam!

V žebříčku TOP šílené diety rozhodně musí být vata. Máte chuť na vatu? Prosím. Zaplníte žaludek a nepřiberete ani deko. Tak proč ne? Namočte si ji pěkně v džusu a papejte. Nezapomeňte však na to, že vata je pro naše tělo velmi nebezpečná. Vámi spolykaná vata se totiž nedostane ven jako jídlo. Zůstane v trávicím traktu a může způsobit zánět nebo střeva úplně zablokovat. Takže pokud chcete být raději hubená, než zdravá, tak dobrou chuť!

Poslední šance

Říká vám něco dieta poslední šance? Anglický název zní Last Chance Diet a vymyslel ji americký lékař Robert Linn. Podle něj je třeba obézním pacientům doporučit půst s tím, že když budou mít, hlad vypijí speciální proteinový nápoj, který on sám vynalezl a samozřejmě i vyráběl. Když se ovšem přišlo na to, že zemřelo 58 jeho pacientů, americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) tuto metodu léčby zakázal. Proto tato metoda mezi šílené diety rozhodně patří!

diety

Tasemnice vše zařídí…

Šílené diety se dočkal také červ zvaný tasemnice. A v minulosti to byla další z možností, jak zaručeně zhubnout. Když spolknete tasemnici, tak si samozřejmě můžete jíst to, co chcete. Nemusíte se hýbat, natož cvičit a budete štíhlá. Tasemnice vše zařídí za vás. To je přece bomba, no ne?

Problém je v tom, že takový červ vám v těle nadělá pěkný nepořádek. Vezme vám všechny živiny a vitamíny. Samozřejmě také vylučuje to, co pozřel. Takže nakonec skončíte na záchodě s průjmem, bolestmi hlavy a dalšími potížemi.

Ať už chcete nebo potřebujete zhubnout, tyto metody nikdy nezkoušejte. Pokud máte zdravý selský rozum, zajdete do fitka nebo k obezitologovi.

 

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Lara Giz

Napsat komentář