tělové zábaly

Tělové zábaly: rozmazlete svoji pokožku

Pleť potřebuje péči, o tom žádná. Ale není řeč jen o vaší tváři a obličeji. I vaše tělo potřebuje s pokožkou pomoci a pečovat o ni s láskou a rozmyslem. Vyzkoušejte tělové zábaly a dopřejte své pokožce hýčkání, které tak potřebuje.

Tělové zábaly totiž nemají jen pozitivní efekt na vaši pokožku celého těla, ale jsou i vzpruhou pro vaši duši a psychiku. Navodí vám pohodu, klid a pocit komfortu. Tak rozmazlete svoji pokožku s tělovými zábaly! Možná znáte bahenní, jílové nebo rašelinové zábaly. Ty jsou běžným repertoárem lázeňské léčby a wellness pobytů. Ale existuje mnoho dalších, kvůli nimž nemusíte hned jet do lázní, ale které si můžete dopřát i u sebe doma, případně v kosmetickém salonu.

Jaké tělové zábaly jsou k mání?

  • Čokoládový zábal
  • Medový zábal
  • Skořicový zábal
  • Skořicovo olejový zábal
  • Olejový zábal s bylinkami
  • Bahno z Mrtvého moře

Efekt na tělo

Každý tělový zábal má větší či menší efekt na vaši pokožku. Medové zábaly jsou silně detoxikační a čistící. Čokoládový zábal má revitalizační a „nakopávací“ účinek. Zábal ve formě bahna z Mrtvého moře pokožku vyčistí, detoxikuje a hloubkově vyživí díky vitamínům a minerálům. Ano, i toto bahno dnes koupíte a můžete jej aplikovat doma.

A pokud vás trápí pomerančová kůže, zatočte s ní se skořicovým tělovým zábalem. Pokožku můžete formovat také pomocí tajli, ale samozřejmě nesmíme zapomenout na pohyb a správnou životosprávu.

tělové zábaly z mrtvého moře

Olejový zábal pro změnu krásně hydratuje pokožku, a je-li ještě smíchán s bylinkami, tak má přidanou hodnotu v jejich účinku. Většinou se využívají byliny zklidňující a odbourávající zánětlivé procesy v pokožce – levandule a heřmánek, nebo šalvěj, která pleť dezinfikuje. Skořicovo olejový zábal k hydrataci přidává ještě zmizíkování celulitidy, a je-li navíc s bylinkami, tak pokožku vyživuje, zklidňuje a čistí.

Každopádně všechny zábaly do jednoho mají vedlejší efekt a to ten, že vás skvěle zrelaxují, uvolní a navodí vám pohodu a pocit pěstění a rozmazlování se. A to je v dnešní uspěchané a mnohdy stresující době velmi důležité. Umět správně odpočívat, relaxovat a starat se o sebe vám dodá duševní i fyzické síly do dalších dní.

Jak na to?

Ingredience smíchejte dle návodu a buď si je můžete natřít přímo na tělo, anebo v nich namočit bavlněné prostěradlo či menší bavlněné kousky a obalit jimi buď celé tělo, nebo jen určité partie. Některé, třeba skořicový, je možno aplikovat pod folii, kterou si pak obalíte tělo, nebo jeho části. To je na vás. A v zábalu byste měli vydržet tak 30 až 60 minut. Poté jej pod sprchou smýt.

Druhu možností je zajít si na tuto proceduru do kosmetického salonu, kde se o vás postarají se vším všudy, a budou vás opečovávat a rozmazlovat, a vy se o nic dalšího již nemusíte starat. Jen si ten čas péče o sebe sama pořádně užít a uvolnit se. Ta půl hodina či hodina pěstění stojí za to, a bude patřit jen vám.

Zajímá vás, jak si zábal připravit doma? Tak se těšte na další článek Nebo máte se zábaly již své zkušenosti a máte na nějaký dobrý tip? Podělte se s námi o něj!

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Napsat komentář