podkladová báze pod make-up

Podkladová báze, aneb jak být krásnější a přirozená

Ano i s podkladovou bází pečujete o svůj vzhled. Pokud použijete tu správnou, máte vyhráno. Existují různé druhy podkladových bází. Tak jako u většiny kosmetiky. Báze rozjasňující, báze zmatňující, ale hlavně její účinky na pleť jsou nevídané.

Podkladová báze dokáže s obličejem dělat zázraky. Umí stáhnout póry, opticky vyhladit vrásky a sjednotit pleť. Umí ji také zjemnit a zároveň vám zajistí delší výdrž vašeho make-upu. Dokonce zakryje i kruhy pod očima. Nevíte, jak ji použít? Nevadí. My Vám poradíme.

Různé druhy

Podkladová báze má bezbarvou většinou gelovou konzistenci. Jak již bylo zmíněno, existuje více druhů bází pod make-up. Pokud máte mastnou a lesknoucí se pleť, využijete tzv. matující podkladovou bázi. Ta zajistí matnou pleť. Dále je na trhu rozjasňující báze. Ta se hodí, pokud máte unavenou pleť. Samozřejmostí u obou typů je zakrytí nedostatků jako kruhy pod očima.

jak na obličejovou jógu

 

Použití podkladové báze

Samozřejmě proto, aby báze účinkovala jak má, je důležité používat pěstící a pečující krémy. Pokud je používáte, vše je v pořádku. Pokud ne nyní je naneste a vyčkejte pár minut, než se krém vstřebá. Pak tedy naneseme podkladovou bázi. Rovnoměrně rozetřeme po celém obličeji a opět počkáme, než báze začne působit. Nyní nanášíme tak jak jsme zvyklé make-up.

 

 

Jak nanést make-up

Pokud si nejste jistá jak vlastně make-up nanést nevěšte hlavu. Tady je postup. Po krému a podkladové bázi naneseme korektor. Ten se nanáší na zakrytí problémových partií obličeje. Kruhy pod očima, pupínky, pihy atp. všude tam naneseme korektor a vklepeme prsty. Pak už naneseme samotný make-up a důkladně rozetřeme buď houbičkou či štětcem nebo prsty. Vše zafixujeme pudrem ve stejném odstínu jako make-up. Pokud je léto a je teplo, vynecháme make-up a naneseme jen pudr, aby pleť mohla dýchat.

 

Závěr líčení

Na závěr použijeme, konturovací pudr chcete-li a rozjasňovač. A nyní už přicházíme k samotnému líčení očí, obočí, tváří a rtů.

 

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Napsat komentář