Vánoce už v listopadu

Plánujete Vánoce už v listopadu? Podle studií jste šťastnější!

Vánoční ozdoby, světýlka, punč, koledy, pohádky a cukroví. Perfektní vánoční atmosféra. Ale počkat, vždyť je přeci teprve listopad! Také plánujete Vánoce už v listopadu? Gratulujeme“ Podle studií jste šťastnější…A tady je hned několik důvodů.

V kalendáři je sice ještě listopad, ale to některým lidem nebrání začít s přípravami na Vánoce. A i když se to může zdát potrhlé a divné, věřte, že tito lidé jsou podle několika průzkumů mnohem šťastnější! Proč? Tady je hned několik důvodů!

1. Kouzlo Vánoc

Naše moderní doba je plná shonu, stresu a depresí. Máme potřebu být nejlepší ve všem, co děláme. Chceme být dokonalí! A při této honbě za dokonalostí zapomínáme na sebe a své blízké. Vánoce jsou obdobím radosti, rodinné pohody a hřejivého tepla na duši. Proto lidé, kteří začínají s vánoční výzdobou mnohem dříve, si tyto pocity automaticky navozují s každou třpytivou koulí na stromeček, s každou vánoční svíčkou na stole a s každou drobnou dekorací všude okolo.

 

2. Probuďte v sobě dítě!

Vánoční atmosféra může probudit dítě uvnitř každého z nás. To vzrušení z čekání na Ježíška, předávání dárků, vánoční výzdoba i hostina… Vánoční ozdoby nás totiž nostalgicky přenesou do doby, kdy jsme byli šťastní. Jako děti jsme nemuseli řešit každodenní stres a shon. A právě tato nostalgie nám pomáhá spojit se s naší minulostí a cítit vnitřní klid a soulad. Pro mnohé z nás je vánoční zdobení únik před realitou šedého světa. Zároveň je to možnost, jak znovu prožít šťastné vzpomínky z dětství.

3. Prosím, světlo

Všimli jste si, že když si rozsvítíte světýlka na vánočním stromečku nebo svíčky v zimních domečcích, cítíte uvnitř sebe klid a pohodu? V zimě je brzy tma, která navozuje pocit únavy a chladu. Ale jakmile se setmí a světla se rozsvítí, vytvoří jakýsi magický okamžik, který nadchne každého. Dodá vám energii a vykouzlí úsměv na tváři. Takže další důvod, proč začít s přípravami na Vánoce už v listopadu!

 

4. Vánoce už v listopadu – čas na plánování a nákupy

Podle vědeckého výzkumu jsi lidé, kteří mají vánoční atmosféru už v listopadu mnohem šťastnější také kvůli tomu, že mají více času na plánování. Ať už se jedná o plánování dárků, hostiny, úklidu nebo pečení vánočních dobrot. Včasný nákup vánočních dárků snižuje stres spojený s lovem dárků na poslední chvíli.

5. Vánoční aromaterapie

Vánoční vůně mají pozitivní vliv na naši psychiku. Proč si myslíte, že lidé milují vánoční drinky a dobroty? Není to kvůli alkoholu a sladkému, i když to mnozí mohou namítat. Je to spíše kvůli podmanivým vůním skořice, vanilky, kardamonu, anýzu, hřebíčku a dalších vůní. Studie ukázaly, že tyto vůně navozují pohodu a pocit štěstí.

vánoční cukroví

Samozřejmě, každý má své vlastní preference a tradice! Někdo připravuje Vánoce už v listopadu. Jiní čekají na advent a pak je tu skupina domácností, která zdobí až těsně před Štědrým dnem.

A nás zajímá, jak to máte vy? Zdobíte domácnost dříve nebo si vše necháváte až na Štědrý den? Pochlubte se do komentářů!

Napsat komentář