Borůvkové hody pro pleť

Dopřejte si borůvkové hody pro pleť

Hody si můžete milé dámy (a pánové) dopřát i trochu jinak, než ty lukulské pro chuťové buňky a mlsné jazýčky. Můžete si dopřát borůvkové hody pro svou pleť a zbavit ji tak škodlivých látek. Nevěříte? Věřte!

A nemusíte běžet do nejbližšího centra estetické péče či kosmetického salonu. Postačí docela nákup nebo pořízení si jednoho ovoce, tmavého, krásně zuby i nehtíky barvícího do modra. Ano, hádáte správně, mám na mysli borůvky.

Malé, ale šikovné borůvky

Tyhle malé, sympatické kuličky tmavě modré barvy mají něco od sebe. Jsou sexy, lahodné ale i výživné. Nejen vnitřně pro tělo a váš organismus, ale i pro pleť. Jsou de facto malým kosmetickým zázrakem.

Borůvkové hody pro pleť – kosmetický zázrak

Mají totiž velmi kladný vliv na pleť a kůži. Dokáží přímo čáry a divy s antioxidanty, které obsahují, a díky nimž snižují škodlivé působení volných radikálů na pokožce. A to někdy nepříjemné barvivo působící maminkám neposedných dětí (ale přiznejme si to, že i dospělých) vrásky, obsahuje antokyany, které likvidují kyslíkové radikály, jež mají nedobrý efekt na pružnost a kolagen v pleti.

Mimo silných antioxidačních účinků, borůvky oplývají i vitamínem C a E. Ty pomáhají správné tvorbě kolagenu, a dodávají pleti výživu, přičemž spolu a dohromady působí na rapidní úbytek a regulaci vrásek.

Pleť díky pravidelné konzumaci borůvek získá na zářivosti, svěžesti i přirozené obranyschopnosti proti škodlivinám z okolního prostředí. A tak pojídejte borůvky v jakékoli podobě, a zkuste si z nich občas udělat i kašičku a aplikujte ji na pleť. Nechejte působit 20 minut a omyjte teplou vodou.

A budete příjemně překvapeni efektem, který tato maska 1x týdně spolu s pravidelným pojídáním borůvek způsobí.

 

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Napsat komentář